Ügyfélfogadás helye : 2458 Kulcs Kossuth L. u. 83. földszint 1.iroda
Ügyintéző: Csicskovics Zsuzsanna igazgatási előadó
telefon: 25/440-400-8 mellék
telefon: 06-70-639- 0166
e-mail: ugyfelszolgalat@kulcs.eu
Bejelentéshez kötött kereskedelmi tevékenység esetén a tevékenység a bejelentést követően megkezdhető.
Az ügyintéző – amennyiben a bejelentés megfelel a jogszabályi előírásoknak- a bejelentés másolatát a nyilvántartásba vételt követően a nyilvántartási számmal együtt megküldi a jogszabályban meghatározott hatóságoknak.
Amennyiben valamely hatóságok feladat- és hatáskörét az ott megjelölt szempontok szerint érinti, az érintett hatóság, a bejelentés kézhezvételét követően hatósági ellenőrzést folytat le.
A jegyzőa nyilvántartásba vételt követően, hitelesíti a vásárlók könyvét, a nyilvántartást az önkormányzat honlapján közzéteszi.
Az üzleten kívüli kereskedelem keretében a termék forgalmazása céljából a vásárlónak szervezett utazást vagy rendezvényt a kereskedő köteles – az utazás vagy rendezvény helyének és időpontjának megjelölésével – legkésőbb tizenöt nappal megelőzően a jegyző részére bejelenteni.
A jegyző a bejelentés másolatát soron kívül, de legkésőbb a bejelentés beérkezését követő három napon belül megküldi az utazás vagy a rendezvény helye szerint illetékes fogyasztóvédelmi feladatkörében eljáró fővárosi és megyei kormányhivatalnak.
A bejelentés illetéke: 3000.- forint
A kereskedő az adatokban bekövetkezett változást haladéktalanul, illetve a nyitva tartási idő változását az azt megelőző nyolc napon belül köteles bejelenteni a jegyzőnek.
Az adatváltozás bejelentése illetékmentes.
A működési-engedély köteles kereskedelmi tevékenység engedélyezése kérelemre indul. A jogszabály meghatározza a kizárólag működési engedély birtokában forgalmazható termékek körét. A működési engedély-köteles kereskedelmi tevékenység csak jogerős működési engedély birtokában végezhető.
– a kémiai biztonságról szóló törvény szerinti veszélyes anyagok és keverékek, kivéve a jövedéki adóról szóló törvény szerinti tüzelő-, fűtőanyag célú gázolaj, LPG és az üzemanyag
– az egyes festékek, lakkok és járművek javító fényezésére szolgáló termékek szerves oldószer tartalmának szabályozásáról szóló kormányrendelet hatálya alá tartozó termékek;
-állatgyógyászati készítmények és hatóanyagaik;
-fegyver, lőszer, robbanó- és robbantószer, gázspray, pirotechnikai termék, a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről szóló kormányrendelet szerinti 1., 2. és 3. pirotechnikai osztályba tartozó termékek, az ott meghatározott kivételekkel;
-növényvédő szerek és hatóanyagaik;
-nem veszélyes hulladék;
– az Országos Tűzvédelmi Szabályzat szerint robbanásveszélyes osztályba tartozó anyag, kivéve a jövedéki adóról szóló törvény szerinti tüzelő-, fűtőanyag célú gázolaj, LPG és az üzemanyag
Helyszíni szemle szükségessége esetén a jegyző a helyszíni szemléről szóló értesítést megküldi az ügyfeleknek és a hatóságoknak. Az értesítésben a jegyző felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy távolmaradásuk a szemle megtartását nem akadályozza.
A működési engedélyezési eljárásban külön vizsgálat nélkül ügyfélnek minősül az üzlettel közvetlenül szomszédos, az üzlettel közös határvonalú, telekhatárú ingatlan tulajdonosa.
A jegyző a működési engedély megadásával egyidejűleg az üzletet a nyilvántartásba veszi.
A jegyző a működési engedély tárgyában hozott határozatot a jogszabályban meghatározott termékek esetén az illetékes járási hivatallal közli.
A kereskedő a működési engedély megadását követően az adatokban bekövetkezett változást haladéktalanul, illetve a nyitva tartási idő változása esetén az azt megelőző nyolc napon belül köteles bejelenteni a jegyzőnek.
– a kereskedelmi tevékenység végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX.29.) számú kormányrendelet
– a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény
– a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. Törvény
– 2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról
– 1990. évi XCIII. évi törvény az illetékekről